Online volby do SOMu 2020

Odkaz na Zoom

https://cesnet.zoom.us/j/95150716293

Kdy?

1. 11. 2020 v 18:45.

O co jde?

Ahoj mládežníci,

každé dva roky je třeba zvolit nový seniorátní odbor mládeže. Letošní volby na podzimní školce mládeže nám však zhatil covid. Nebojte se však, volby budou! 

Budou ve své podstatě stejné, jako bývají na školkách, jenom se budou odehrávat v online prostoru, pravděpodobně přes platformu Zoom.

Volby jsou velmi důležitou událostí, kdy právě vy, účastníci akcí, které SOM pořádá rozhodujete složením SOMu o jejich podobě. Proto prosíme rozšiřte tento mail ve svých mládežích a přistupujte k volbám (jakýmkoli) zodpovědně.

Volby se budou konat v neděli 1. 11. 2020 od 18:45. Odkaz na online místnost zveřejníme včas na stránce voleb: https://embs.cz/index.php/volby-do-somu-2020/.

Jak to celé bude probíhat?

1) Domluvte se v mládeži, kdo bude volit! Z jednoho sboru můžou volit maximálně 3 lidé, jestli budou přítomni.

2) Navrhněte přes tento formulář kandidáty do SOMu (tedy někoho, o kom si myslíte, že by byl v SOMu dobrý) My toho člověka oslovíme a zjistíme, jestli o to má zájem atd. Kandidáty můžete navrhovat i přímo během voleb.

3) Pokud volíte, nebo pokud chcete do SOMu kandidovat, připojte se 1. listopadu v 18:45 na Zoom, odkaz pošleme a bude včas vyvěšen na stránce voleb. Můžete se připojit i ostatní, volby jsou veřejná záležitost.

V den voleb se tedy sejdeme v online místnosti. Během úvodu zjistíme, kdo za který sbor bude volit, ti pak dostanou svůj unikátní kód, který zabezpečuje možnost volby pouze 1x a pouze lidmi, kteří k tomu byli vybráni. Samotná volba spočívá pouze v zaškrtnutí správného počtu vybraných kandidátů. Volit se bude v několika kolech.

Do SOMu můžou být zvoleni maximálně 3 lidé z jednoho sboru.

Volby jsou veřejná záležitost, které se může zúčastnit kdokoliv, kdokoliv může navrhnovat nové kandidáty a sledovat průběh voleb.

Pro potenciální kandidáty: nebojte se toho, být v SOMu nejsou jenom starosti, je to také spousta radosti v super kolektivu, kde získáte mnoho cenných zkušeností, nebojte se toho a pojďtě do toho po hlavě! 🙂

Díky a těšíme se u voleb

Váš SOM <3