Otevřené večery

Příležitostná setkání se zajímavými hosty. Zveme všechny studující a pracující v Brně, zveme ty, kteří jsou zběhlí v evangelických akcí i ty, kteří na žádné evangelické akci nebyli, zveme všechny, kteří si to hned zapíšou do diářů i náhodné kolemjdoucí, zveme vaše rodiče a prarodiče… Zveme i ty, kteří se v žádné kategorii nenašli!

No. 7 s Richardem Dračkou

Malými krůčky se život začíná přesouvat zpátky do offlinu, ale online prostor stále skýtá několik výhod. A to například, že nemusíte jezdit až do Soběslavi, abyste potkali mladého inspirativního faráře Richarda Dračku, ale můžete se z pohodlí domova připojit na náš sedmý Otevřený večer, poslední v tomto školním roce, který proběhne 27.5. v 19.30 zde:
https://embs.cz/zoom
Během večera bychom se chtěli dotnout jeho čtyřdenního pobytu v uprchlickém táboře v Srbsku, jeho loutkového divadla Drak’n’Roses 🐉🌹🎭, jehož je společně s Janem Růžičkou členem, jak se stalo, že od října 2020 pracuje na půl úvazku jak sanitář v nemocnici 🏥 a jaké to je stíhat tolik věcí s šesti potomky. 🧑‍🤝‍🧑🧑‍🤝‍🧑🧑‍🤝‍🧑
Čas bude jako vždy i na vaše dotazy, které můžete pokládat v průběhu večera nebo klidně už nyní skrz slido
Moderovat bude již tradičně Matěj Přikryl.
Moc se na vás všechny těšíme! 🙂
Záznam: ZDE
Foto: Ben Skála

No. 6 s Ilonou Mužátkovou

Srdečně zveme na další Otevřený Večer Online, již šestý v pořadí, který proběhne 31. 3. od 19:30 zde: https://embs.cz/zoom
Tentokrát naše pozvání přijala ekoložka a laická kazatelka ČCE Ilona Mužátková . Hlavním tématem bude právě ekologie, které se Ilona Mužátková věnuje jako pracovnice křesťanské enviromentální sítě (ECEN).
Otázky můžete pokládat již teď skrze aplikaci slido Moderuje Matěj Přikryl.
Moc se těšíme na Vaše dotazy a debatu s dalším velmi zajímavým a inspirujícím hostem! 🙂 Nestihli jste se připojit? Nevadí, máme záznam! 🙂 Stačí kliknout ZDE

No. 5 s Janem Hanákem

Zveme Vás na další online Otevřený večer , který proběhne 31. 3. od 19:30
zde: https://embs.cz/zoom
Tentokrát bude hostem Jan Hanák.
Tématem diskuze bude aktuální doba, a to doba postní. Avšak prostor bude i na některé Vaše otázky, které můžete posílat skrz aplikaci slido již teď.
Jan Hanák je kněz, dokumentarista, novinář, scénárista, lektor na FSS MUNI. Působil jako novinář a moderátor v Českém rozhlasu, Radiu Proglas, později moderoval rozhovory “Před půlnocí” na ČT24. V produkci České televize a Českého rozhlasu natočil několik dokumentů, ale i publistických cyklů například seriál dialogu vědy, mystiky a umění „Tančící skály“ s knězem a biologem Markem Orko Váchou. Jeho první celovečerní dokument s názvem “Oko bez světla se nepotěší” byl oceněn na festivalu Arts&Film Telč (2007). Spolupracuje i s několika divadly jako je např. Husa na provázku či Národní divadlo Brno. Aktuálně spolu s dalšími autory připravil pro Českou televizi třináctidílný dokumentární projekt Zakázaný Bůh, seriál malých velkých příběhů z minulého totalitního období. Jan Hanák je velice občansky aktivní, patří také například k myšlenkovým tvůrcům brněnské „Poutě smíření“. Moderovat bude Matěj Přikryl.
Moc se těšíme na Vaše dotazy a debatu s velmi zajímavým a inspirujícím hostem. 🙂
Nestihli jste se připojit? Nevadí, máme záznam! 🙂 Stačí kliknout ZDE

No. 4 s Majdou Horákovou a Jordanem Tomešem

Přemýšlíte o studiu na Evangelické teologické fakultě? Nebo vás jen zajímá, jak takové studium probíhá? Co všechno se dá na ETF studovat a jak náročné takové studium bohosloví může být? A jaký dopad měla koronavirová krize na chod fakulty? Na tyto i další otázky budou společně otevřeně odpovídat dva hosti – mladý evangelický farář Jordan Tomeš a studentka teologie na ETF Majda Horáková. Nachystejte si veškeré dotazy, které vás kdy ke studiu na ETF napadly a připojte se 2. února v 19.30 k již druhému online Otevřenému večeru.
Zveme maturanty, co se zrovna rozhodují, kam podat přihlášku, zveme zvědavce, kteří by chtěli poznat Jordana a Majdu, zveme studující a pracující odkudkoliv, zveme ty, kteří jsou zběhlí v evangelických akcích i ty, kteří na žádné ještě nebyli, zveme i náhodné kolemjdoucí z facebooku… Vítaní jsou prostě všichni!
Moderovat bude Matěj Přikryl a čas, jako vždy, zbude i na vaše případné dotazy.
Dotazy budete moci posílat skrz tento odkaz:slido
Sejdeme se: https://embs.cz/zoom
Těšíme se!
Nestihli jste se připojit? Nevadí, máme záznam! 🙂 Stačí kliknout ZDE

No. 3 s Ruth Šormovou

Koronavirová krize rozhodila život úplně všem. Někomu více, někomu méně, ale každý musel alespoň částečně změnit přístup ke své dosavadní práci. To, že se teď třeba i naše akce dějí v online prostoru, nám ale pomáhá překlenout velké vzdálenosti, a tak bychom tentokrát chtěli pozvat vzdálenějšího hosta, Ruth Šormovou.
Jaký byl letošní rok pro sociální pracovnici a ředitelku neziskové organizace Cesta domů, ve které se snaží, aby měl každý možnost důstojného odchodu z tohoto světa?
To, ale i mnohé další, se můžete dozvědět z pohodlí domova.
Otevřený online večer proběhne 10. prosince v 19.30. na https://embs.cz/zoom
Rozhovor bude moderovat Matěj Přikryl a čas zbude i na vaše případné dotazy. Setkáme se na Zoomu. Těšíme se!

No. 3 s Evou Tomkovou a Zdeňkou Soukupovou – nekonal se

První polovinu roku 2020 jsme všechny akce mládeže brněnského seniorátu pojali ve znamení lásky a pomoci. Nejinak tomu bude i u Otevřených večerů. Podob propojení lásky a pomoci je nespočet a práce v tomto odvětví je nejen náročná, ale jistě také naplňující. Přijďte se o tom přesvědčit na první letošní Otevřený večer ve čtvrtek 26.března. Začínáme opět v 19:30.

Hosty večera budou Eva Tomková a Zdeňka Soukupová, pečovatelky brněnského střediska Diakonie ČCE. Zajímá vás, jak taková práce v terénu vlastně vypadá? Jak je náročná? Kde berou pečovatelky motivaci a sílu? Proč se pro tuto práci rozhodly? O tom a mnohém dalším nám povypráví. Tak neváhejte a přijďte. Jste ♥ zváni.
Otevřené večery no. 3 logo

No. 2 s Benem Rollem

Proč je demokracie důležitá? Proč je potřeba se i po tolika letech od sametové revoluce o demokracii zajímat? Není to už přece samozřejmost? A proč by se měl křesťan ve společenských a politických věcech angažovat? Měl by vůbec? Na tyto otázky nám odpoví Benjamin Roll, student evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy, emeritní předseda pražského SOMu (seniorátního odboru mládeže), místopředseda a mluvčí spolku Milion chvilek pro demokracii.

Image may contain: 3 people, people smiling, text

No. 1 s Honzou Kellerem

1989. Letos to bude třicet let od sametové revoluce, která výrazně ovlivnila jak církev, tak i náš stát a celkově náš život. Že si tu dobu nemůžete pamatovat? Nevadí, nachystali jsme pro vás večery mapující průběh, vývoj a soužití církve a státu během komunismu, sametové revoluce až po současnost. Rozhodně neváhejte a přijďte a zvěte. A pokud si tu dobu pamatujete, přijďte taky, třeba zavzpomínat, určitě bude prostor pro dotazy, připomínky a vzpomínky.

Image may contain: 1 person, text