Otevřené večery

Příležitostná setkání se zajímavými hosty. Zveme všechny studující a pracující v Brně, zveme ty, kteří jsou zběhlí v evangelických akcí i ty, kteří na žádné evangelické akci nebyli, zveme všechny, kteří si to hned zapíšou do diářů i náhodné kolemjdoucí, zveme vaše rodiče a prarodiče… Zveme i ty, kteří se v žádné kategorii nenašli!

No. 3 s Evou Tomkovou a Zdeňkou Soukupovou

První polovinu roku 2020 jsme všechny akce mládeže brněnského seniorátu pojali ve znamení lásky a pomoci. Nejinak tomu bude i u Otevřených večerů. Podob propojení lásky a pomoci je nespočet a práce v tomto odvětví je nejen náročná, ale jistě také naplňující. Přijďte se o tom přesvědčit na první letošní Otevřený večer ve čtvrtek 26.března. Začínáme opět v 19:30.

Hosty večera budou Eva Tomková a Zdeňka Soukupová, pečovatelky brněnského střediska Diakonie ČCE. Zajímá vás, jak taková práce v terénu vlastně vypadá? Jak je náročná? Kde berou pečovatelky motivaci a sílu? Proč se pro tuto práci rozhodly? O tom a mnohém dalším nám povypráví. Tak neváhejte a přijďte. Jste ♥ zváni.
Otevřené večery no. 3 logo

No. 2 s Benem Rollem

Proč je demokracie důležitá? Proč je potřeba se i po tolika letech od sametové revoluce o demokracii zajímat? Není to už přece samozřejmost? A proč by se měl křesťan ve společenských a politických věcech angažovat? Měl by vůbec? Na tyto otázky nám odpoví Benjamin Roll, student evangelické teologické fakulty Univerzity Karlovy, emeritní předseda pražského SOMu (seniorátního odboru mládeže), místopředseda a mluvčí spolku Milion chvilek pro demokracii.

Image may contain: 3 people, people smiling, text

No. 1 s Honzou Kellerem

1989. Letos to bude třicet let od sametové revoluce, která výrazně ovlivnila jak církev, tak i náš stát a celkově náš život. Že si tu dobu nemůžete pamatovat? Nevadí, nachystali jsme pro vás večery mapující průběh, vývoj a soužití církve a státu během komunismu, sametové revoluce až po současnost. Rozhodně neváhejte a přijďte a zvěte. A pokud si tu dobu pamatujete, přijďte taky, třeba zavzpomínat, určitě bude prostor pro dotazy, připomínky a vzpomínky.

Image may contain: 1 person, text